Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ljay16's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Step Up 2006,  PG-13)
5
Take the Lead 2006,  PG-13)
6
Tamara 2005,  R)
7
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
8
Evil Breed: The Legend of Samhain 2003,  R)
9
Black Cloud 2005,  PG-13)
10
See No Evil 2006,  R)
11
Wrong Turn 2003,  R)
12
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
13
Urban Menace 1999,  R)
14
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
15
Full Metal Jacket 1987,  R)
16
Chris Rock: Big Ass Jokes 1994,  Unrated)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
19
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
20
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
21
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
22
Game of Death 1978,  R)
23
Double Jeopardy 1999,  R)
24
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
25
Si wang ta (Game of Death II) 1981,  R)
26
Enter the Dragon 1973,  R)
27
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
28
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
29
The Intercepting Fist 2001,  Unrated)
30
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001,  Unrated)
31
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972,  R)
32
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
33
Ninja Terminator 1985,  R)
34
Jing wu men (Fist of Fury) ,  R)
35
The Astronaut Farmer 2007,  PG)
36
The Slanted Screen 2006,  Unrated)
37
Last Man Standing 1996,  R)
38
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)
39
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
40
Dude Where's the Party 2003,  PG-13)
41
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
42
You Got Served 2004,  PG-13)
43
XXX 2002,  PG-13)
44
xXx: State of the Union 2005,  R)
45
Hard Target 1993,  R)
46
Hard Luck 2006,  R)
47
Freddy Got Fingered 2001,  R)
48
White Men Can't Jump 1992,  R)
49
Blade 1998,  R)
50
Blade II 2002,  R)
51
Blade: Trinity 2004,  R)
52
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
53
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
54
The One 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments