My Favorite Movies


  Lizziepoo89's Rating My Rating
1
Gone With the Wind 1939,  G)
Gone With the Wind
my favourite film...ever!!!
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
one of the best fils of all time!
3
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
Everytime i watch this film i always start singing the songs afterwards.
4
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
love it
5
Hello, Dolly! 1969,  G)
6
The Bodyguard 1992,  R)
The Bodyguard
Love it!!!!!!!!
7
Enough 2002,  PG-13)
Enough
very very good! must see
8
My Fair Lady 1964,  G)
9
Overboard 1987,  PG)
Overboard
love it...funny
10
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
wkd. its the best
11
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
Death Becomes Her
OMG! love it it's hilarious!!!!!!
12
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
13
Dreamgirls 2006,  PG-13)
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
ok
15
Gentlemen Prefer Blondes 1953,  Unrated)
Gentlemen Prefer Blondes
my fav
16
How To Marry A Millionaire 1953,  Unrated)
17
Stepmom 1998,  PG-13)
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
19
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
love it one of my fav movies. everything about this movie is amazing.
20
Prime 2005,  PG-13)
21
Grease 1978,  PG)
Grease
love it
22
The Parent Trap 1961,  G)
The Parent Trap
the best version

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments