My Favorite Movies


  1. lizrocks2686
  2. Liz

Give list a short description

  lizrocks2686's Rating My Rating
1
Pineapple Express 2008,  R)
Pineapple Express
I AM ABSOLUTELY IS LOVE WITH THIS MOVIE!!! james franco should totally do more comedies!!!! he was great. if i could id give it 420 stars. =D
2
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
i love this movie.
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
Neo Ned 2005,  Unrated)
Neo Ned
i absoloutlylove this movie! its so great! i mean i know its not all happy but i love how they come together and stuff.
5
Tommy Boy 1995,  PG-13)
6
Smokin' Aces 2007,  R)
Smokin' Aces
i fuckin love this one!
7
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
National Lampoon's Animal House
how can you not like this movie?
8
The Shawshank Redemption 1994,  R)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
love
10
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
lol
11
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
12
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
13
Closer 2004,  R)
14
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
15
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
16
The Sandlot 1993,  PG)
The Sandlot
love this.
17
At War with the Army 1950,  G)
18
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
well i love mark. he is my secret lover!
19
The Goonies 1985,  PG)
20
Encino Man 1992,  PG)
Encino Man
llllooooove it
21
Rent 2005,  PG-13)
Rent
cried.
22
Thelma & Louise 1991,  R)
Thelma & Louise
<3
23
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
24
The Hot Chick 2002,  PG-13)
25
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
awesome
26
Derailed 2005,  R)
Derailed
very good movie here. i was like "omg!"
27
The Italian Job 2003,  PG-13)
28
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
haha i love this movie
29
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
30
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
31
American Beauty 1999,  R)
American Beauty
i love spacey in this one, this movie is realy pretty good.
32
Fear 1996,  R)
Fear
i thought it was a pretty good thriller. makes me rethink about the "nice" guys =]
33
Sex and the City 2008,  R)
Sex and the City
i loved this movie, it was funny. sad. happy. it pissed me off. i loved it.
34
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
I LOVE THIS!!
35
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
X-Men Origins - Wolverine
i can not wait to see this nest year!
im so excited.
36
Gidget 1959,  Unrated)
Gidget
i watched this movie for the first time today. i absoloutly love it.
37
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
i was happy with it.
38
RocknRolla 2008,  R)
RocknRolla
i loved a lot!
39
The Ugly Truth 2009,  R)
The Ugly Truth
i want to see this! looks really great!
40
Reservoir Dogs 1992,  R)
Reservoir Dogs
love this movie. its the bomb! =D
41
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
REALLY AWESOME MOVIE, I TOTALLY LOVED IT!
42
Fanboys 2007,  PG-13)
Fanboys
i love this. its funny!
43
Salt 2010,  PG-13)
Salt
AWESOME MOVIE!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments