My Favorite Movies


  lizora's Rating My Rating
1
Blue Velvet 1986,  R)
2
Fahrenheit 9/11 2004,  R)
3
The Godfather 1972,  R)
4
Jackie Brown 1997,  R)
5
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Night on Earth 1991,  R)
10
Broken Flowers 2005,  R)
11
Coffee and Cigarettes 2003,  R)
12
The Devil's Advocate 1997,  R)
13
Mitt Liv som Hund (My Life as a Dog) 1985,  PG-13)
14
Wag the Dog 1997,  R)
15
Down by Law 1986,  R)
16
The Departed 2006,  R)
17
Smoke 1995,  R)
18
Terms of Endearment 1983,  PG)
19
Wild At Heart 1990,  R)
20
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
21
The Outsiders 1983,  PG)
22
True Stories 1986,  PG)
23
Pulp Fiction 1994,  R)
24
Reservoir Dogs 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments