My Favorite Movies
| Livvey's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
The Departed 2006, R) |
|
| 3 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 4 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 5 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 6 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 7 |
Les Miserables - The Dream Cast in Concert 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |












