My Favorite Movies


  livebabylive's Rating My Rating
1
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
2
Dogma 1999,  R)
3
Chasing Amy 1997,  R)
4
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999,  R)
5
Carlito's Way 1993,  R)
6
Pulp Fiction 1994,  R)
7
Fight Club 1999,  R)
8
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
9
Brazil 1985,  R)
10
Bulworth 1998,  R)
11
Trainspotting 1996,  R)
12
Team America - World Police 2004,  R)
13
Bamboozled 2000,  R)
14
Mulholland Drive 2001,  R)
15
Your Friends & Neighbors 1998,  R)
16
Waiting 2005,  R)
17
Super Size Me 2003,  PG-13)
18
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
19
The Hand That Rocks the Cradle 1992,  R)
20
Das Cabinet des Dr. Caligari. (The Cabinet of Dr. Caligari) 1920,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments