My Favorite Movies


  Livalife's Rating My Rating
1
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
I LOVED tHI MOVIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
Ice Princess 2005,  G)
Ice Princess
I loved this movie!!!
3
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
4
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
I thought this movie was hilarious!!!
5
Scary Movie 2 2001,  R)
6
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
This was a great ending to the whole series!
7
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
I absolutey adored this movie!
8
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
I liked the part with baby Inuyasha.It was cute!
9
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
This movie was sooo sweet and touching.
10
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
Action-packed and totally awesome!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments