My Favorite Movies


  1. LittleCe
  2. Ce

Under construction

  LittleCe's Rating My Rating
1
Elizabethtown 2005,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
8
Troy 2004,  R)
9
Kingdom of Heaven 2005,  R)
10
Haven 2004,  R)
11
Wilde 1998,  R)
12
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
13
Sleepy Hollow 1999,  R)
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
15
Finding Neverland 2004,  PG)
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
17
Chocolat 2000,  PG-13)
18
Batman Begins 2005,  PG-13)
19
The Dark Knight 2008,  PG-13)
20
Life Is Beautiful (La Vita č bella) 1997,  PG-13)
21
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
22
Cruel Intentions 1999,  R)
23
Alfie 2004,  R)
24
Saturno contro 2007,  Unrated)
25
A Walk to Remember 2002,  PG)
26
Step Up 2006,  PG-13)
27
Ice Age 2002,  PG)
28
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
29
Madagascar 2005,  PG)
30
Fight Club 1999,  R)
31
Match Point 2005,  R)
32
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
33
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
34
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
35
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
36
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
37
The Merchant of Venice 2001,  Unrated)
38
Shakespeare in Love 1998,  R)
39
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
40
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
41
Trainspotting 1996,  R)
42
His Secret Life (Le Fate ignoranti) 2001,  R)
43
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
44
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
45
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
46
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
47
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments