My Favorite Movies
| lito82's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 2 |
Saw 2004, R) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 5 |
Cube 1997, R) |
|
| 6 |
The Dinner Game (Le Dīner de cons) 1998, PG-13) |
|
| 7 |
The Game 1997, R) |
|
| 8 |
Saw III 2006, R) |
|
| 9 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 10 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 11 |
Stay 2005, R) |
|
| 12 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 13 |
The Departed 2006, R) |
|
| 14 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 15 |
Das Cabinet des Dr. Caligari. (The Cabinet of Dr. Caligari) 1920, Unrated) |
|
| 16 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 17 |
Sin City 2005, R) |
|
| 18 |
Wild Things 1998, R) |
|
| 19 |
Shutter (They Are Around Us) 2005, R) |
|
| 20 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 21 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 22 |
Oldboy 2004, R) |






















