Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lissylatorre's Rating My Rating
1
The Game Plan 2007,  PG)
2
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
3
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
i love this movie!
4
Another Cinderella Story 2008,  PG)
Another Cinderella Story
i think this movie is the best movie selena as made so far! :]
5
Planet 51 2009,  PG)
Planet 51
dis movie look so funny!
6
Honey 2003,  PG-13)
7
Camp Rock: The Final Jam 2010,  Unrated)
8
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
9
The Lovely Bones 2009,  PG-13)
The Lovely Bones
this movie is so cool!!!
10
Nothing Like the Holidays 2008,  PG-13)
11
Iron Man 2 2010,  PG-13)
Iron Man 2
this movie is awsome
12
Toy Story 1995,  G)
13
Toy Story 2 1999,  G)
14
2012 Doomsday 2008,  PG-13)
2012 Doomsday
this movie was the most werid movie out of all of the 2012 movies
15
2012 2009,  PG-13)
2012
this movie is heart taking
16
Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 2011,  PG-13)
17
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
i think this movie is going to be the stuff!!! :) lol
18
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
this movie was good when it came out
19
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding
this movie is so funny a great family movie!!
20
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
The Twilight Saga: Eclipse
i love jacob!!!!
21
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
this movie just makes me laugh
22
Despicable Me 2010,  PG)
Despicable Me
this movie is so so funny!!! :)
23
Beauty and the Beast 1991,  G)
Beauty and the Beast
i love dis moive!!!!
24
Kung Fu Panda 2 2011,  PG)
Kung Fu Panda 2
this movie is the best movie of the summer!!!! i loved it! it was funny as heck! :)
25
Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five 2008,  G)
26
Gnomeo and Juliet 2011,  G)
Gnomeo and Juliet
this looks like a funny movie for all ages
27
The Princess and the Frog 2009,  G)
The Princess and the Frog
this movie is bad for little kids no joke but it is 4 little kids idk any more about these directors what there trying to do with these movies now and days :I
28
Death at a Funeral 2010,  R)
Death at a Funeral
this movie is funny
29
Toy Story 3 2010,  G)
Toy Story 3
BEST MOVIE EVER AND IM SO SO SO SO SO SO SO HAPPY THAT IT'S ON DVD!!!!!!!!!!!!!!!! :)
30
Megamind 2010,  PG)
Megamind
im MEGA MEGA mind
31
Tangled 2010,  PG)
Tangled
i want to see this movie
32
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
i have never senn such a awsome movie like this i recomend to everyone!!!
33
Big Mommas: Like Father, Like Son 2011,  PG-13)
34
Hoodwinked Too! Hood vs Evil 2011,  PG)
35
Happy Feet Two 2011,  PG)
36
Rio 2011,  G)
37
Soul Surfer 2011,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments