My Favorite Movies
| lisathevegan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 3 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 4 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 5 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 6 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Point of No Return (The Assassin) 1993, R) |
|
| 8 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 10 |
That Thing You Do! 1996, PG) |
|
| 11 |
Noel 2004, PG) |
|
| 12 |
End of Days 1999, R) |
|
| 13 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 14 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 15 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 16 |
The Nutty Professor 1996, PG-13) |
|
| 17 |
Adventures in Babysitting 1987, PG-13) |
|
| 18 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 19 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 20 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 21 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 22 |
Connie And Carla 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 24 |
Stigmata 1999, R) |
|
| 25 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 26 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 27 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 28 |
Mrs. Winterbourne 1996, PG-13) |
|
| 29 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 30 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 31 |
The Money Pit 1986, PG) |
|
| 32 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 33 |
First Daughter 2004, PG) |
|
| 34 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 35 |
Three Men and a Little Lady 1990, PG) |
|
| 36 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 37 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 38 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 39 |
Broken Arrow 1996, R) |
|
| 40 |
Deep Impact 1998, PG-13) |
|
| 41 |
10.5: Apocalypse 2006, Unrated) |
|
| 42 |
10.5: Apocalypse , Unrated) |
|
| 43 |
Category 6 - Day of Destruction 2004, Unrated) |
|
| 44 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 45 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 46 |
Return to Me 2000, PG) |
|
| 47 |
Multiplicity 1996, PG-13) |
|
| 48 |
Quo Vadis 1951, Unrated) |
|
| 49 |
The Inn of the Sixth Happiness 1958, Unrated) |
|
| 50 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 51 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 52 |
Air Force One 1997, R) |
|
| 53 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 54 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 55 |
Home for the Holidays 1995, PG-13) |
|
| 56 |
Masquerade 1988, R) |
|
| 57 |
Serenity 2005, PG-13) |

























































