My Favorite Movies
| LisaMJ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
True Romance 1993, R) |
|
| 2 |
The 'Burbs 1989, PG) |
|
| 3 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 4 |
The Rules of Attraction 2002, R) |
|
| 5 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 6 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Memento 2000, R) |
|
| 8 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 9 |
Go 1999, R) |
|
| 10 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Laurel Canyon 2002, R) |
|
| 12 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 13 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |













