My Favorite Movies
| lisamarie920's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 4 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 6 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 10 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 12 |
Love Comes Softly 2003, Unrated) |
|
| 13 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 14 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 15 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |

















