Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lis06's Rating My Rating
1
The Lost Boys 1987,  R)
2
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Love it!
3
Little Women 1994,  PG)
Little Women
this is really heartwarming
4
Queen of the Damned 2002,  R)
5
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Date Movie 2006,  PG-13)
8
Dogma 1999,  R)
9
High School Musical 2006,  G)
10
Goodnight, Mister Tom 1998,  Unrated)
Goodnight, Mister Tom
[ Love this film
11
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
This is excellent
12
Practical Magic 1998,  PG-13)
13
The Faculty 1998,  R)
14
Center Stage 2000,  PG-13)
15
Moving Violations 1985,  PG-13)
Moving Violations
This one is so funny
16
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
17
Empire Records 1995,  PG-13)
Empire Records
I love this film its so great!
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Stephen King's The Stand 2000,  Unrated)
Stephen King's The Stand
i love this film
23
Stephen King's It 1990,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments