My Favorite Movies
| linzeechelle's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Urban Cowboy 1980, PG) |
|
| 2 |
Grease 1978, PG) |
|
| 3 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 4 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |
|
| 5 |
Waiting 2005, R) |
|
| 6 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 10 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Hope Floats 1998, PG-13) |
|
| 12 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Grandma's Boy 2006, R) |















