My Favorite Movies
| linkinpark295's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Blue Crush 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 5 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 6 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Rumor Has It 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 10 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 13 |
Norbit 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 15 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 18 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 21 |
Transporter 2 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 24 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 25 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 26 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 27 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 28 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 29 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 30 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 31 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 32 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 33 |
You, Me and Dupree 2006, PG-13) |
|
| 34 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 35 |
Cats & Dogs 2001, PG) |
|
| 36 |
Mulan 1998, G) |
|
| 37 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 38 |
Blade 1998, R) |
|
| 39 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 40 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 41 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 42 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 43 |
Ring Around the Rosie 2006, R) |
|
| 44 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 45 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 46 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 47 |
George of the Jungle 1997, PG) |
|
| 48 |
Scarface 1983, R) |
|
| 49 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 50 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 51 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 52 |
Home Alone 3 1997, PG) |
|
| 53 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 54 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 55 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 56 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
























































