My Favorite Movies
| lineup321's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Descent 2005, R) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 4 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003, Unrated) |
|
| 7 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 10 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 11 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 12 |
Camp Rock 2008, G) |
|
| 13 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 15 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 16 |
Storm of the Century 1999, PG-13) |
|
| 17 |
The Shining 1980, R) |
|
| 18 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 19 |
Little Nicky 2000, PG-13) |
|
| 20 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 21 |
The Skeleton Key 2005, PG-13) |





















