Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lindusloppan's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
4
Casanova 2005,  R)
Casanova
quite funny and he´s so handsome i could die!!
5
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
I cried, I laughed and I loved it!!!!!!!!!
6
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
it was funny and just great
7
Shakespeare in Love 1998,  R)
Shakespeare in Love
it´s romantic and he´s so wonderful sometimes
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
13 Ghosts 1960,  Unrated)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
13
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
14
Cars 2006,  G)
15
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
16
Hellboy 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments