My Favorite Movies


  lilstephy's Rating My Rating
1
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
soooooooo frickin scary lol
2
Hard Candy 2005,  R)
Hard Candy
such a kwl film, ellen page plays a fab role.
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
2 words F****n classic lol
4
Get Over It 2001,  PG-13)
Get Over It
lol its jus an exaguration of teenage lyf lol classic
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
it wasnt as bad as i thought it wa gonna b lol
6
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
dont kno y but i luv this film, the firefly series were kwl 2 lol.
7
Notting Hill 1999,  PG-13)
Notting Hill
luv dis film. realiy is s**t lol
8
Thirteen 2002,  R)
Thirteen
watch it lol
9
When Harry Met Sally 1989,  R)
When Harry Met Sally
haha i jus luv dis film its totally ace
10
Alien 1979,  R)
Alien
lol very original
11
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
ppl only watched 4 the fight moves lol
12
The Terminator 1984,  R)
The Terminator
lol "i'll b back" enough sed.
13
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
soz but cudn't live wiv out my mouth lmao
14
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
haha lol we all wish 2 b older at sum point, kwl film
15
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
i wunt mind hot-wirin a few cars meself lol
16
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
scary notion 2 think it might happen :(
17
The Omen 2006,  R)
The Omen
hehe kwl fim
18
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
classic dance moves n film
19
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
funnier thn wot i xpected it 2 b lol
20
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
lol the idea ov vamps among us lol
21
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu)
lol again watched it 4 the moves and didnt dissapoint
22
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
liked dis film lol
23
The Usual Suspects 1995,  R)
The Usual Suspects
lol i luved the twist at the end it wa so unexpected
24
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
the first film i saw Kirsten Dunst in n i fort she played the role well, kwl film 2 lol
25
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
it wa betta thn the first i fink lol
26
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
i found the sequel betta, but still gud tho lol

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments