My Favorite Movies
| lilmisshappii's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 2 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Fly Away Home 1996, PG) |
|
| 4 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 7 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Panic Room 2002, R) |
|
| 11 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Speed 1994, R) |
|
| 14 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 16 |
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005, PG) |
|
| 17 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 18 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Little Women 1994, PG) |
|
| 20 |
Evolution 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Galaxy Quest 1999, PG) |
|
| 23 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 24 |
Holes 2003, PG) |
|
| 25 |
Along Came a Spider 2001, R) |
|
| 26 |
Dinosaur 2000, PG) |
|
| 27 |
Ransom 1996, R) |
|
| 28 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 29 |
Copycat 1995, R) |
|
| 30 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 31 |
Star Trek 2009, PG-13) |































