My Favorite Movies
action,thrillers,comedy,romance,suspense,
| lilmama682002's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
No Mercy 1986, R) |
|
| 2 |
Looking for Mr. Goodbar 1977, R) |
|
| 3 |
American Gigolo 1980, R) |
|
| 4 |
Internal Affairs 1990, R) |
|
| 5 |
An Officer and a Gentleman 1982, R) |
|
| 6 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Dragonheart 1986, PG-13) |
|
| 8 |
The Rock 1996, R) |
|
| 9 |
Entrapment 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Highlander 1986, R) |
|
| 11 |
Diamonds Are Forever 1971, PG) |
|
| 12 |
Thunderball 1965, PG) |
|
| 13 |
Never Say Never Again 1983, PG) |
|
| 14 |
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991, R) |
|
| 15 |
Medicine Man 1992, PG-13) |
|
| 16 |
The Longest Day 1962, G) |
|
| 17 |
Murder on the Orient Express 1974, PG) |
|
| 18 |
Family Business 1989, R) |
|
| 19 |
The First Great Train Robbery (The Great Train Robbery) 1979, PG) |
|
| 20 |
Marnie 1964, PG) |



















