My Favorite Movies
The best film ever...
| lilli89's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 5 |
The Rock 1996, R) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Captain Corelli's Mandolin 2001, R) |
|
| 8 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 9 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 10 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 11 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 12 |
Rupan sansei: Kariosutoro no shiro (The Castle of Cagliostro) (Lupin III: Castle of Cagliostro) 1979, G) |
|
| 13 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 14 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 15 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 16 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 17 |
Ponyo 2008, G) |
|
| 18 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 19 |
Castle in the Sky 1989, PG) |



















