My Favorite Movies
| Lilikoifish's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 2 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 3 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 4 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 5 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 6 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 7 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 8 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 10 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 11 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Whale Rider 2002, PG-13) |












