My Favorite Movies


  lilfrogger3's Rating My Rating
1
An American in Paris 1951,  G)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
10
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
11
Secret Window 2004,  PG-13)
12
The Italian Job 2003,  PG-13)
13
Grease 1978,  PG)
14
Grease 2 1982,  PG)
15
To Catch a Thief 1955,  Unrated)
16
Rent 2005,  PG-13)
17
X-Men 2000,  PG-13)
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
19
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
20
Shrek 2 2004,  PG)
21
Shrek 2001,  PG)
22
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
23
The Prestige 2006,  PG-13)
24
Take the Lead 2006,  PG-13)
25
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
27
Raising Helen 2004,  PG-13)
28
Daredevil 2003,  PG-13)
29
She's the Man 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments