My Favorite Movies
| lilcolesy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 2 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 3 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 4 |
M*A*S*H (MASH) 1970, PG) |
|
| 5 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 6 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Land Before Time 1988, G) |
|
| 12 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 13 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 14 |
Romy and Michele's High School Reunion 1997, R) |
|
| 15 |
Heavyweights (Heavy Weights) 1995, PG) |















