My Favorite Movies


  lilbrat48's Rating My Rating
1
Empire Records 1995,  PG-13)
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
American Outlaws 2001,  PG-13)
8
Labyrinth 1986,  PG)
9
Rat Race 2001,  PG-13)
10
Pride and Prejudice 2005,  PG)
11
Sense and Sensibility 1995,  PG)
12
Tortilla Soup 2001,  PG-13)
13
The Covenant 2006,  PG-13)
14
Cars 2006,  G)
15
Without A Paddle 2004,  PG-13)
16
Donovan's Reef 1963,  Unrated)
17
Center Stage 2000,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
21
Eragon 2006,  PG)
22
State Fair 1945,  Unrated)
23
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
24
XXX 2002,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
29
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
32
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
33
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
34
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
35
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
36
The Watcher in the Woods 1981,  PG)
37
The Village 2004,  PG-13)
38
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
39
Signs 2002,  PG-13)
40
Lady in the Water 2006,  PG-13)
41
The Breakfast Club 1985,  R)
42
Sixteen Candles 1984,  PG)
43
Grease 2 1982,  PG)
44
Ice Age 2002,  PG)
45
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments