Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lightrain's Rating My Rating
1
Ice Age 2002,  PG)
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
3
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
One of my top five favs
4
That Thing You Do! 1996,  PG)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
One of my new favorite movies
7
Smiley Face 2007,  R)
Smiley Face
great stoner flick!!!
8
Inkheart 2008,  PG)
Inkheart
Amazing and an original story!!
9
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
Underworld: The Rise of the Lycans
best story yet. Loved it!
10
Malice in Wonderland 2009,  R)
Malice in Wonderland
Thought this movie was great. Lil bit of humor and a dark twist on the original story, of course lol.
11
Into the Wild 2007,  R)
Into the Wild
Most amazing movie ever. Everyone should see this movie!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments