Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lifemangado's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
Fight Club 1999,  R)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
The Matrix 1999,  R)
6
Braveheart 1995,  R)
7
Wedding Crashers 2005,  R)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Pulp Fiction 1994,  R)
11
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
12
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
13
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
14
Back to the Future 1985,  PG)
15
Top Gun 1986,  PG)
16
Little Miss Sunshine 2006,  R)
17
Batman Begins 2005,  PG-13)
18
50 First Dates 2004,  PG-13)
19
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
20
Gladiator 2000,  R)
21
Old School 2003,  R)
22
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
23
Sin City 2005,  R)
24
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
25
The Departed 2006,  R)
26
The Godfather 1972,  R)
27
The Shawshank Redemption 1994,  R)
28
Mean Girls 2004,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
31
Pretty Woman 1990,  R)
32
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
33
Transformers 2007,  PG-13)
34
Shrek 2001,  PG)
35
Grease 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments