My Favorite Movies
| licie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 4 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Norbit 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Madea's Class Reunion 2003, Unrated) |
|
| 12 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 17 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 18 |
Happily N'ever After 2006, PG) |
|
| 19 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Jump In! 2007, Unrated) |
|
| 21 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Saw II 2005, R) |
|
| 24 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 25 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 26 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 27 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Saw 2004, R) |
|
| 29 |
Saw III 2006, R) |
|
| 30 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 32 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 33 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 34 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 35 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 36 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 37 |
American Pie 1999, R) |
|
| 38 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 39 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 40 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 41 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 42 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 43 |
Little Nicky 2000, PG-13) |
|
| 44 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 45 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 46 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 47 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 48 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 49 |
Hoodwinked 2006, PG) |
|
| 50 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 51 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 52 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 53 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 54 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 55 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 56 |
Open Season 2006, PG) |
|
| 57 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 58 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 59 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 60 |
Two Can Play That Game 2001, R) |
|
| 61 |
Deliver Us from Eva 2003, R) |
|
| 62 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 63 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 64 |
Like Mike 2002, PG) |
|
| 65 |
Johnson Family Vacation 2004, PG-13) |

































































