My Favorite Movies
| lgtrex's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stephen King's Rose Red 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Storm of the Century 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Amityville Horror 1979, R) |
|
| 4 |
The Mothman Prophecies 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 9 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Saw 2004, R) |
|
| 11 |
Saw III 2006, R) |
|
| 12 |
Saw II 2005, R) |
|
| 13 |
X-Men 2000, PG-13) |













