My Favorite Movies
| LghtAngl3502's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 2 |
The Greatest Story Ever Told 1965, G) |
|
| 3 |
Jesus of Nazareth , Unrated) |
|
| 4 |
The Ten Commandments 1956, G) |
|
| 5 |
Ben-Hur 1959, G) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
An Affair to Remember 1957, Unrated) |
|
| 8 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 9 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 12 |
Crimson Tide 1995, R) |
|
| 13 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 15 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 16 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 17 |
The Thomas Crown Affair 1999, R) |
|
| 18 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 19 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 20 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 21 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 22 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 23 |
Grumpy Old Men 1993, PG-13) |
|
| 24 |
Grumpier Old Men 1995, PG-13) |
|
| 25 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 26 |
A Civil Action 1998, PG-13) |


























