My Favorite Movies
| lgail71's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 2 |
Sybil 1976, Unrated) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Office Space 1999, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 8 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 14 |
Fast Times At Ridgemont High 1982, R) |
|
| 15 |
High Times Presents The Cannabis Cup 2003, Unrated) |
|
| 16 |
Reefer Madness (Tell Your Children) (Doped Youth) 1936, PG) |
|
| 17 |
4:20 Hour Stand-Up 2009, Unrated) |

















