My Favorite Movies


  LG1412's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
you never get enough of this one..
2
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
3
Jackass - The Movie 2002,  R)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
This is so sad. That he dies. I cried. And loved it.
5
Please Save My Earth 2000,  Unrated)
6
Spider-Man 2002,  PG-13)
7
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
8
Braveheart 1995,  R)
9
Scary Movie 2000,  R)
10
The Yearling 1946,  G)
The Yearling
weirdly enough a very good movie. Diden't seem like it was made in 1946..
11
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
Ahh yes this is such a great film. I especially love the music. (The scene with the piano's the best!) The animations pretty to. And a nice dose of comedy dosen't hurt. ^^

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments