Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LexusLynn's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i love it
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
it is the best Harry Potter movie SO FAR
6
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
7
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
8
Pride and Prejudice 2005,  PG)
9
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
13
Hitch 2005,  PG-13)
14
Wild Hogs 2007,  PG-13)
15
Grease 1978,  PG)
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
17
The Princess Bride 1987,  PG)
18
Legally Blonde 2001,  PG-13)
19
Elf 2003,  PG)
20
Bring It On 2000,  PG-13)
21
Liar Liar 1997,  PG-13)
22
She's the Man 2006,  PG-13)
23
Meet the Parents 2000,  PG-13)
24
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
25
Click 2006,  PG-13)
26
Billy Madison 1995,  PG-13)
27
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
28
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
29
Madagascar 2005,  PG)
30
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
31
Miss Congeniality 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments