Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lethicia's Rating My Rating
1
50 First Dates 2004,  PG-13)
2
Chicago 2002,  PG-13)
3
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)
4
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
5
Wishful Thinking 1997,  R)
6
Frida 2002,  R)
7
Adaptation 2002,  R)
8
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
9
The Good Girl 2002,  R)
10
Click 2006,  PG-13)
11
Modern Times 1936,  G)
12
Before Sunrise 1995,  R)
13
Before Sunset 2004,  R)
14
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
15
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
16
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
17
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
18
Requiem for a Dream 2000,  R)
19
Anger Management 2003,  PG-13)
20
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
21
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
22
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
23
Dead Poets Society 1989,  PG)
24
Down with Love 2003,  PG-13)
25
Little Miss Sunshine 2006,  R)
26
Confessions of a Dangerous Mind 2002,  R)
27
The Object of My Affection 1998,  R)
28
Amores Perros 2000,  R)
29
City of Angels 1998,  PG-13)
30
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
31
A Clockwork Orange 1971,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments