My Favorite Movies
| leswizards's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 5 |
Dreamcatcher 2003, R) |
|
| 6 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 7 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Medicine Man 1992, PG-13) |
|
| 9 |
Touching the Void 2003, R) |
|
| 10 |
D.E.B.S. 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Imagine Me & You 2005, R) |
|
| 12 |
The Last Legion 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Death Race 2008, R) |
|
| 14 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 15 |
The House Bunny 2008, PG-13) |
|
| 16 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 17 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 18 |
Superbad 2007, R) |
|
| 19 |
Loving Annabelle 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Better Than Chocolate 1999, R) |
|
| 21 |
If These Walls Could Talk 2 2000, R) |
|
| 22 |
Nim's Island 2008, PG) |
|
| 23 |
10,000 B.C. 2008, PG-13) |
|
| 24 |
Prom Queen 2004, Unrated) |
|
| 25 |
Milk 2008, R) |
|
| 26 |
The Midnight Meat Train 2008, R) |
|
| 27 |
Ghost Town 2008, PG-13) |
|
| 28 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 29 |
Bolt 2008, PG) |
|
| 30 |
Two Weeks 2006, R) |
|
| 31 |
*batteries not included 1987, PG) |
|
| 32 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 33 |
Blood and Bone 2009, R) |
|
| 34 |
Street Fighter: The Legend of Chun-Li 2009, PG-13) |
|
| 35 |
Sunshine Cleaning 2008, R) |
|
| 36 |
Julie & Julia 2009, PG-13) |




































