My Favorite Movies


  lessthanzero1's Rating My Rating
1
Beyond Re-Animator 2003,  R)
2
Dèmoni (Demons) 1985,  R)
3
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
4
The Return of the Living Dead 1985,  R)
5
Interview with the Vampire 1994,  R)
6
Zombi 2 1979,  R)
7
Videodrome 1983,  R)
8
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
9
Re-Animator 1985,  R)
10
Shaun of the Dead 2004,  R)
11
The Last House on the Left 1972,  R)
12
The House on the Edge of the Park ,  Unrated)
13
The Hills Have Eyes 1977,  R)
14
The Evil Dead 1981,  R)
15
The Devil's Rejects 2005,  R)
16
The Bride of Re-Animator 1990,  R)
17
Love Object 2003,  R)
18
Seven (Se7en) 1995,  R)
19
Session 9 2001,  R)
20
Night of the Demons 1988,  R)
21
Psycho 1960,  R)
22
The Astronaut's Wife 1999,  R)
23
Night of the Living Dead 1968,  R)
24
Meet the Feebles 1989,  R)
25
Near Dark 1987,  R)
26
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) 1977,  R)
27
Vampires 1998,  R)
28
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
29
Buio Omega (Beyond the Darkness) 1984,  Unrated)
30
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)
31
Irreversible 2002,  Unrated)
32
Funny Games 1998,  Unrated)
33
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
34
Three...Extremes (Saam gaang yi) 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments