My Favorite Movies
| Lesley76's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X 1998, R) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 7 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 8 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 9 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 10 |
St. Elmo's Fire 1985, PG-13) |
|
| 11 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 12 |
The Outsiders 1983, PG) |
|
| 13 |
Primal Fear 1996, R) |
|
| 14 |
Mannequin 1987, PG) |
|
| 15 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 16 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 17 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 18 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 19 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 20 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 21 |
Cape Fear 1991, R) |




















