My Favorite Movies
| lesleefowler's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Aladdin 2002, G) |
|
| 2 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 3 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 4 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Hostel 2006, R) |
|
| 7 |
Where the Heart Is 2000, PG-13) |
|
| 8 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 9 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 10 |
Saw II 2005, R) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 13 |
Selena 1997, PG) |
|
| 14 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Now and Then 1995, PG-13) |
|
| 16 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 19 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 22 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 23 |
Scream 1996, R) |
|
| 24 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 25 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 26 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 27 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 28 |
How to Deal 2003, PG-13) |
|
| 29 |
Clue 1985, PG) |
|
| 30 |
The Man in the Moon 1991, PG-13) |






























