My Favorite Movies
| leothemaster's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 4 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 5 |
March of the Penguins 2005, G) |
|
| 6 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 15 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 16 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 17 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 18 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 19 |
The Devil's Advocate 1997, R) |



















