My Favorite Movies


  leoneb's Rating My Rating
1
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
2
This Is Spinal Tap 1984,  R)
3
Evil Dead 2 1987,  R)
4
Manos: The Hands of Fate 1966,  Unrated)
5
Reservoir Dogs 1992,  R)
6
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996,  PG-13)
7
Blade Runner 1982,  R)
8
Beetlejuice 1988,  PG)
9
The Abominable Dr. Phibes 1971,  PG-13)
10
Dark Star 1974,  G)
11
L'armata Brancaleone (For Love and Gold) 1966,  Unrated)
12
Groundhog Day 1993,  PG)
13
200 Motels 1971,  R)
14
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
15
Die Hard 1988,  R)
16
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
17
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)
18
Being John Malkovich 1999,  R)
19
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
20
Chasing Ghosts: Beyond the Arcade 2007,  R)
21
Wet Hot American Summer 2001,  R)
22
Cromartie High: The Movie (Sakigake!! Kuromati Kôkô: The Movie) 2005,  Unrated)
23
X-Men: First Class 2011,  PG-13)
24
Forbidden Zone 2012,  R)
25
So Wrong They're Right 1996,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments