Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LeoLionheart1's Rating My Rating
1
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
im so glad that daniel craig did so well in this film after all his critics he is one of the best bonds he suited it well
2
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
probs my fav film because this film reminds me of me and my m8 im vince vaughn my m8 is owen wilson this film is legendary funny as hell
3
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
thisa is my nuymber one movie of all time omg its amazing recoommend this to anyone better than anything ive ever seen pisses on every film thats bin out this year defo a must see masterpiece
4
TMNT 2007,  PG)
TMNT
jst as good as the old ones reli enjoyable to watch
5
300 2007,  R)
300
this film is amazing gerard btler has a amazing performance
6
The Tide of Life 1996,  Unrated)
The Tide of Life
cathrine cooksons best film so enjoyable to watch and good storyline
7
Face/Off 1997,  R)
8
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
film is defo 10/10 one to see on the big screen though the atsmophere is amazing i especially like gerards performance in this reccomend this film to anyone
9
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
funny as hell thouhout the film
10
Bloodrayne 2006,  R)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
best one yet i love this film especailly when i watched it in 3d in the imax wow it was amazing well last 20 mins in 3d reccomend this film to anyone the performances of radcliff and watson are immense radclifs best performance ever i think he is supurb in this reccomene this to anyone this film is immense number 1 in my opinion 5/5 or 10/10 i love this film think its amazing and emmas stunning looks blossom even more in this film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments