My Favorite Movies


  1. lensah
  2. Franciscah

sexy love stories those are my type of movies

  lensah's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
7
2
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
7
3
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
7
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
6
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
8
6
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
6
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
5
8
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
6
9
Braveheart 1995,  R)
10
Grease 1978,  PG)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Transformers 2007,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
Pretty Woman 1990,  R)
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
A Walk to Remember 2002,  PG)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
The Departed 2006,  R)
22
Old School 2003,  R)
23
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
24
GoodFellas 1990,  R)
25
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
27
Back to the Future 1985,  PG)
28
The Green Mile 1999,  R)
29
Zoolander 2001,  PG-13)
30
Love Actually 2003,  R)
31
50 First Dates 2004,  PG-13)
32
Sin City 2005,  R)
33
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
34
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
THE BEST AND EMINEM HHHMMMMMMMMM CANT COMPLAIN
35
Captivity 2007,  R)
36
Duplicity 2009,  PG-13)
37
Duplicity 2004,  Unrated)
38
The Girl Next Door 2007,  R)
39
The Girl Next Door 2004,  R)
40
The Girl Next Door 1998,  R)
41
Sexphone and the Girl Next Door 2003,  Unrated)
42
Falling in Love with the Girl Next Door 2006,  Unrated)
43
The Girl Next Door 1953,  Unrated)
44
Sister Act 1992,  PG)
45
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
46
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
47
Fast & Furious 2009,  PG-13)
48
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
49
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
50
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
51
The Fast and the Furious 1954,  Unrated)
52
Vampire in Brooklyn 1995,  R)
53
American Pie 1999,  R)
54
American Pie 2 2001,  R)
55
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
56
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
57
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
58
American Adobo 2002,  R)
59
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
the best ever
60
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
61
Save the Last Dance for Me 2001,  Unrated)
62
Taken 2008,  PG-13)
63
Taken 1998,  R)
64
Taken Alive 1995,  PG-13)
65
Taken Away 1989,  Unrated)
66
The Brave One 2007,  R)
67
The Brave One 1956,  Unrated)
68
Dragonball Evolution 2009,  PG)
69
Déjà Vu 2006,  PG-13)
70
Deja Vu 1997,  PG-13)
71
Deja Vu 1984,  R)
72
The Gods Must Be Crazy 1981,  PG)
73
The Gods Must Be Crazy II 1990,  PG)
74
Fei zhou he shang (The Gods Must Be Crazy III) (Crazy Safari) 1991,  Unrated)
75
Heung Gong wun fung kwong(The Gods Must Be Crazy IV) 1994,  Unrated)
76
Fei zhou chao ren (The Gods Must Be Crazy V) 1996,  Unrated)
77
Home Alone 1990,  PG)
78
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
79
Home Alone 3 1997,  PG)
80
Home Alone 4 2002,  Unrated)
81
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
82
High School Musical: The Concert 2007,  Unrated)
83
High School Musical 2006,  G)
84
High School Musical 2 2007,  G)
85
High School Musical 4: East Meets West 2008,  Unrated)
86
Baby's Day Out 1994,  PG)
87
Trainspotting 1996,  R)
88
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) 2002,  PG-13)
89
He Sees You When You're Sleeping 2002,  PG)
90
Celui qui doit mourir (He Who Must Die) 1957,  Unrated)
91
He Say, She Say, But What Does God Say? 2005,  Unrated)
92
In Mom's Head (La tête de maman) 2007,  Unrated)
93
Erotic Ghost Story III (Liao zhai san ji zhi deng cao he shang) 1992,  Unrated)
94
Love in Thoughts 2003,  Unrated)
95
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
Over Her Dead Body
nice the best movie ever
96
Over Her Dead Body (Enid Is Sleeping) 1990,  R)
97
Lolly-Madonna XXX (The Lolly-Madonna War) 1973,  PG)
98
XXXL: The John Holmes Story 2000,  R)
99
XXX: The Return of Xander Cage 2012,  Unrated)
100
Thinking XXX 2004,  Unrated)
101
XXXholic (TV SHOW) 2008,  Unrated)
102
Gekijôban XXXHolic Manatsu no yoru no yume 2005,  Unrated)
103
xXx: State of the Union 2005,  R)
104
XXX 2002,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. lensah
    lensah posted 3 years ago

    nothing makes you going like movies