My Favorite Movies


  lenncastor23's Rating My Rating
1
The Sound of Music 1965,  G)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
this is really one of my favorite novel story....
3
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
4
Men of War 1994,  R)
5
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
6
Resident Evil 2002,  R)
7
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
8
Evil Dead 2 1987,  R)
Evil Dead 2
comedy!!
9
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
hahaha
10
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
comedy!!!
11
Evil Dead Trap 1988,  Unrated)
12
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
this the best among the excorcist
13
Anne of Green Gables 1985,  G)
14
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea) 1987,  G)
15
Anne of Green Gables: The Continuing Story 2000,  Unrated)
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
very romantic movie
17
Nanny McPhee 2006,  PG)
18
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
19
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
The Curious Case of Benjamin Button
i love this movie..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments