My Favorite Movies


  lemonangel's Rating My Rating
1
10.5: Apocalypse 2006,  Unrated)
10.5: Apocalypse
they could work on cgi tho...
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
luv it ^_^
waiting for the 4th...^_^
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
besterest movie EVA!!!
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
errr....YAY!!!
5
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
awwsomme
6
Aeon Flux 2005,  PG-13)
Aeon Flux
AWSOME!
7
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
muaahahahhaaa awesome movie...
8
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
9
Serenity 2005,  PG-13)
10
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
A.I. Artificial Intelligence
awsomee
it made me cryy
11
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid
old..not that old...but awsome...kind of gross when the snake spits it bac out...
12
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
ppl says that it sucks but i lyk it..
13
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
good movie! things blow up ahah lolz
14
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
MUAHAHHAHAA it was a really awesome movie!!!! u really hav 2 see it!!! =D
15
Ripper 2002,  R)
Ripper
luved it ^^
16
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
LUVED IT! The ending was totally unexpected. I thought it was rated 14a tho...o.0
17
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
^_^

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments