My Favorite Movies


  lemonadehhm90's Rating My Rating
1
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
its the best movie that i ever seen before!!!!!
2
Die Hard 1988,  R)
3
Perfect Stranger 2007,  R)
4
The Deliberate Stranger 1986,  Unrated)
The Deliberate Stranger
true story!!!amazing Mark Harmon!!!
5
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
Daniel Craig!!!!
6
Natural Born Killers 1994,  R)
7
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
fear dot com (FeardotCom)
its really scary!!!!
8
Troy 2004,  R)
9
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
New Police Story (San ging chaat goo si)
so touching Jackie Chan!!!!
10
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
Perfume: The Story of a Murderer
its a great movie!!!must watch!!!
11
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
12
Forrest Gump 1994,  PG-13)
13
Into the Blue 2005,  PG-13)
14
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
15
Iron Man 2008,  PG-13)
16
Firewall 2006,  PG-13)
17
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
18
Soldier 1998,  R)
19
Stepmom 1998,  PG-13)
20
Dante's Peak 1997,  PG-13)
21
K-19: The Widowmaker 2002,  PG-13)
K-19: The Widowmaker
everybody should watch it!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments