My Favorite Movies
| lekalina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 4 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 5 |
Get Shorty 1995, R) |
|
| 6 |
Captain America: The First Avenger 2011, PG-13) |
|
| 7 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Iron Man 2 2010, PG-13) |
|
| 9 |
Thor 2011, PG-13) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 13 |
Death to Smoochy 2002, R) |
|
| 14 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Crazy, Stupid, Love. 2011, PG-13) |
|
| 16 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 17 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 18 |
Penelope 2006, PG) |
|
| 19 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Snatch 2001, R) |
|
| 21 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 22 |
The Boondock Saints 2000, R) |





















