Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  leguy60653's Rating My Rating
1
Along Came a Spider 2001,  R)
2
Kiss The Girls 1997,  R)
3
Armageddon 1998,  PG-13)
4
Finding Nemo 2003,  G)
5
WALL-E 2008,  G)
6
It Runs in the Family (My Summer Story) 1994,  PG)
7
A Christmas Story 1983,  PG)
8
Explorers 1985,  PG)
Explorers
good kids movie
9
Ski Patrol 1989,  PG)
10
Sling Blade 1996,  R)
11
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
12
The Aviator 2004,  PG-13)
13
Deep Impact 1998,  PG-13)
14
Days of Thunder 1990,  PG-13)
15
Diary of a Tired Black Man 2006,  R)
Diary of a Tired Black Man
This is a good movie . everyone should watch and then judge it . Its real. More of a docu/drama
16
Unthinkable 2010,  R)
Unthinkable
good movie shows what really happens in a true interrigation.
17
Despicable Me 2010,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments