My Favorite Movies
| LegendarySoul's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 4 |
Crank 2006, R) |
|
| 5 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 7 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Team America - World Police 2004, R) |
|
| 9 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005, PG-13) |
|
| 12 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 13 |
Black Sheep 1996, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 18 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 20 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 21 |
Stealth 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Around the World in 80 Days 2004, PG) |
|
| 23 |
Joe Dirt 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Wild Wild West 1999, PG-13) |
























