My Favorite Movies


  leeeloo's Rating My Rating
1
Armageddon 1998,  PG-13)
2
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
3
Vanilla Sky 2001,  R)
4
Bandits 2001,  PG-13)
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
The Last Samurai 2003,  R)
7
Minority Report 2002,  PG-13)
8
The Little Rascals 1994,  PG)
9
The English Patient 1996,  R)
10
John Q 2001,  PG-13)
11
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
12
The Butterfly Effect 2004,  R)
13
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
14
Hostage 2005,  R)
15
Dragonfly 2002,  PG-13)
16
Mystic River 2003,  R)
17
Suspect Zero 2004,  R)
18
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
19
Girl, Interrupted 1999,  R)
20
Bowling for Columbine 2002,  R)
21
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
22
Cast Away 2000,  PG-13)
23
The Matrix 1999,  R)
24
Man on Fire 2004,  R)
25
Identity 2003,  R)
26
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
27
The Terminal 2004,  PG-13)
28
The Lake House 2006,  PG)
29
Transamerica 2005,  R)
30
Mindhunters 2005,  R)
31
The Talented Mr. Ripley 1999,  R)
32
The Majestic 2001,  PG)
33
The Bone Collector 1999,  R)
34
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
35
Good Bye, Lenin 2002,  R)
36
Analyze This 1999,  R)
37
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
38
Back to the Future 1985,  PG)
39
Back to the Future Part III 1990,  PG)
40
Back to the Future Part II 1989,  PG)
41
The Number 23 2007,  R)
42
Almost Famous 2000,  R)
43
The Departed 2006,  R)
44
The Recruit 2003,  PG-13)
45
The Family Man 2000,  PG-13)
46
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
47
Thank You For Smoking 2005,  R)
48
Cazuza - O Tempo Não Pára 2001,  Unrated)
49
Os Normais (So Normal) 2003,  Unrated)
50
O Auto da Compadecida (A Dog's Will) 2001,  Unrated)
51
Now and Then 1995,  PG-13)
52
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
53
Kingdom of Heaven 2005,  R)
54
The Bourne Identity 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments